Bieżący czas forum: 20:28, niedziela 21.12.2014 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 732 ]  [<] 1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 49 [>]   [^]
Autor Wiadomość

A ja wybrałem Szapiro z polecenia bliskiego znajomego, mam nadzieję, że się nie zawiodę :)

Dziwi mnie tylko, że mimo tego, że większość opinii o nim jest tutaj bardzo pochlebnych, to stosunkowo mało osób się do niego zapisało...

Obrazek
Powrót do góry
 Zobacz profil Gadu-Gadu  

Febe napisał(a):
A ja wybrałem Szapiro z polecenia bliskiego znajomego, mam nadzieję, że się nie zawiodę :)

Dziwi mnie tylko, że mimo tego, że większość opinii o nim jest tutaj bardzo pochlebnych, to stosunkowo mało osób się do niego zapisało...

Mnie nie dziwi, bo Szapiro wymaga stosunkowo wiele, a jego podejście do matematyki jest zbyt matematyczne( jakkolwiek by to nie brzmiało). Szapiro to wykładowa z pasją ale jest w jego wykładach troche wariactwa( pozytywnego) a nie wszystkim musi to odpowiadac. Ponadto osoby nieznające pochodnych czy całek, lub nie mające w niej jakiejkolwiek biegłości nie bedą miała u niego łatwo( dla takich osób sugeruję panią Boratyńską która perfekcyjnie i co ważne cierpliwie tłumaczy) Jako że wymienione wcześniej zagadnienia nie są już w programie licealnym to niska liczba calkiem uzasadniona.

Wybór wykładocy to kwestia indywidualna i na pewno każdy kieruję się czym innym, jednak syllabus dla wszytkich jest ten sam, więc drodzy forumowicze spodziewajcie się różnic ale nie kosmicznych. Ja po lekturze forum miałem mylne odczucie co do tych różnic a de facto nie były większe niz między nauczycielami licealnymi z mojego liceum

Powrót do góry

A jak się sprawdza ile osób się do kogo zapisało? I tak w ogóle - po ile osób może się dostać maksymalnie do jednego wykładowcy?

Powrót do góry
 Zobacz profil Gadu-Gadu  

Pawel444 napisał(a):
A jak się sprawdza ile osób się do kogo zapisało?

Podczas wypełniania 'karty wyboru przedmiotów' należy kliknąć w cyferki w wierszu odpowiadającym danemu wykładowcy.

Pawel444 napisał(a):
A jak się sprawdza ile osób się do kogo zapisało? I tak w ogóle - po ile osób może się dostać maksymalnie do jednego wykładowcy?

To jest niestety, póki co, tajemnica lasu. Obecny limit w systemie to 75 osób, ale w ten sposób niemożliwe byłoby uruchomienie zajęć dla wszystkich studentów z chociażby podstaw prawa.
By dalej nie offtopować, dyskusja na ten temat toczy się tutaj.

Powrót do góry
 Zobacz profil Gadu-Gadu  

Witam,

Ravandil napisał(a):
lucr0m napisał(a):
dr Jakub Growiec czy dr Marek Kwas? Na tym forum pierwszy z tych panów jest tylko scharakteryzowany (jednym zdaniem) jako ćwiczeniowiec, drugi jeszcze mniej...

Miałem z Growcem ekonometrię i miło wspominam, choć czasem sprawiał wrażenie trochę spiętego. Tłumaczy dość zrozumiale, jest sympatyczny i pomocny. Z dr Kwasem miałem ćwiczenia z algebry i gdyby nie to, że chodziłem na ćwiczenia do Pawelca to bym niczego nie zrozumiał. Wiedzę ma, ale dydaktykiem jest naprawdę strasznym. Odradzam po stokroć.

Zapytałem starszych kolegów i zdecydowanie polecali mi pana dr Kwas-a. Owszem potwierdzali, że tłumaczy trochę nie standardowo, ale ,w ich mniemaniu ,to kwestia przyzwyczajenia się. Dodawali, że pasjonat i wiedze ma olbrzymią(może to na pierwszym roku nie ma znaczenia-nie wiem) i generalnie, że jeżeli bawiłem się w OM/ z matury >90% to powinienem do niego iść.

Co sądzicie o tej opinii? Odnośnie pana dr. Growca to potwierdzali, że jest dobry, ale ponoć "taki jakich wielu na SGH" -czyli solidny, ale nie wyróżniający się.

Dodatkowo interesuje mnie kwestia języka angielskiego. Słyszałem jakieś negatywne plotki o wymowie pana dr. Growca(jakieś wyrywkowe nazwy angielskie ponoć jakoś smiesznie czytał), ale tutaj pewnie punkt widzenia może zależeć w dużej mierze od punktu siedzenia. Odnośnie wymowy pana dr. Kwas-a nie słyszałem nic. Zakładam, że obaj znają język perfekcyjnie i są przynajmniej na Proficency(myle się ?- wielkie nadzieje przed rozpoczęciem roku akademickiego).

Kto ewentualnie będzie w stanie poświęcic mi więcej czasu po wykładach, jeżeli jakikolwiek? Chodzi mi o taką żyłkę prawdziwego coacha, żę cieszy się wraz z podnoszeniem przeze mnie moich umiejętności i zależy mu.(znów się zawiodę?)

Jeżeli ktokolwiek może dodać cokolwiek nowego do tego to będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam, Tomek

Powrót do góry

Cytuj:
(znów się zawiodę?)

bardzo możliwe. SGH jest daaleko za najlepszymi szkołami świata, taka, niestety, prawda.

O drze Growcu mogę napisać tylko tyle, że jest jednym z najlepszych młodych polskich ekonomistów (por. http://www.sgh.com.pl/instytuty/zwiad/aktualnosci/). I publikuje po angielsku. Nie wiem, jaką ma wymowę, ale pewnie u wielu wykładowców będziesz się mógł do czegoś przyczepić. Nobody's perfect.

Nie wiem jak się to ma do matematyki, ale pytałeś o angielski.

If you optimize everything you will always be unhappy.
Powrót do góry

wolak napisał(a):
Wiem, że o tych wykładowcach było chyba najwięcej, ale jeżeli moglibyście to prosiłbym Was o wskazanie różnic między prof. Szapiro, prof. Dorosiewiczem i dr Boratyńską? Który wykładowca najlepszy dla osoby chcącej iść na MISI?

Odpowiadając na drugie pytanie: niezależnie kogo wybierzesz nie przeszkodzi Ci to pójść na MIESI (oczywiście mam na myśli kwestie merytoryczne, nie administracyjne;P).

Powrót do góry

Artur Bryk! JEDYNY SŁUSZNY WYBÓR!!! :))

rzeczowo, KAŻDY ma szansę zrozumieć matematykę, nawet jeżeli za nią nie przepada. Wykład nie polega na wyprowadzaniu i pisaniu długich wzorów, a ma raczej formę ćwiczeń. Rozwiązywaliśmy przykładowe zadania do konkretnych wzorów, twierdzeń, definicji.

Bardzo miła atmosfera a sam Pan Bryk jest bardzoo cierpliwy! (może jego młody wiek ma na to wpływ, że jakoś potrafi zrozumieć studentów :))

Dodatkowo "sprzedaję" niezawodne sposoby jak np. "skaczące paluszki" albo wzory na kwadracikach :D

Na zachętę dodam jeszcze że był to mój najlepszy wykładowca z 1 semestru (chodziłam na każdy wykład i w zasadzie, to mogłoby wystarczyć do egzaminu+oczywiście praca własna) i nie znam nikogo kto ma negatywną opinię po zetknięciu się z wyżej opisywanym panem.

(ćwiczenie miałam z p. Kozakiewiczem i też GIT, tylko należy komunikować się z ćwiczeniowcem, zadawać pytania itd.)

Powrót do góry
 Zobacz profil Gadu-Gadu  

Ok, teraz kilka pytan dotyczących cwiczeniowcow. Od razu zaznaczam ze chce isc na MISI.
Czy u Dorosiewicza ciagle cwiczenia prowadza Pawelec, Tarnowska i Dedys (w co watpie bo ma wlasne wyklady) ?
Jak to jest z tym Growcem, dobry cwiczeniowiec ale sredni wykladowca, dobrze wnioskuje? I czy ma jeszcze innych dobrych cwiczeniowcow?
No i u kogo cwiczeniowcami sa Lipinski i Łochowski? :roll: :twisted:

Powrót do góry
 Zobacz profil Gadu-Gadu  

łochowski zwykle straszył u dorosiewicza, ale nie ma co się tak bardzo przejmować że się trafi do kogoś słabego. można chodzić na dowolne ćwiczenia w obrębie tego samego wykładowcy. (np. u dora pawelec zwykle ma poważny nadkomplet a do łochowskiego chodzi jakieś <10osób:))

Powrót do góry

W tamtym roku Pawelec miał jedną grupę ćwiczeniową u Doro, nie wiem, jak będzie teraz. Jednak prof Dorosiewicz uchodzi za jednego z najlepszych z matmy, więc ktoś dobry na pewno ćwiczenia będzie prowadził, a jak zostało powiedziane - grupa ćwiczeniowa liczy się tylko w WD, z przepisaniem się zwykle nie ma problemu. Zresztą czasem lepiej się oficjalnie nie przepisywać i chodzić sobie na lepsze zajęcia, a łatwiejsze kolokwia ;)

PS. Polecam prof. Dorosiewicza rękami i nogami, jego wykład to legenda, której trzeba doświadczyć :) Poza tym bardzo w porządku człowiek i bardzo student-friendly ;)

Powrót do góry

kuper006 napisał(a):
Witam,
Zapytałem starszych kolegów i zdecydowanie polecali mi pana dr Kwas-a. Owszem potwierdzali, że tłumaczy trochę nie standardowo, ale ,w ich mniemaniu ,to kwestia przyzwyczajenia się. Dodawali, że pasjonat i wiedze ma olbrzymią(może to na pierwszym roku nie ma znaczenia-nie wiem) i generalnie, że jeżeli bawiłem się w OM/ z matury >90% to powinienem do niego iść.

dr Kwas-a(mimo że jest specyficzny-jego dydaktyka). Te OM/ matma 90% -zdecydowanie przesadzone, byłem słabszy i dawałem rade.

Odnośnie angielskiego, to słyszałem, że dr Kwas robił doktor na Columbii(można łatwo sprawdzić CV pewnie na necie jest), ale nigdy nie słyszałem go, ani dr Growca.

I btw: uczenie matematyki i ekonomii to nie to samo;)

I podobnie jak przedmówcy: Dorosiewicz& Pawelec -jeżeli możecie, koniecznie ich wybierzcie

Powrót do góry

Nie wiem jak można było napisać pozytywną opinię o prof Szapiro. Prowadzi najnudniejszy i najbardziej chaotyczny wykład z matematycznego przedmiotu na jaki chodziłem. Na Analizie Matematycznej do rozwiązywania zadań nie używał tablicy! Polecenia wyświetlał za pomocą projektora, a rozwiązania dyktował bardzo często się myląc. Poziom zajęć był marny, w większości nie wykraczał poza matematykę z pierwszego roku, egzamin prosty i bardzo łagodnie oceniany. Domyślam się, że Analiza Matematyczna to niejedyny przedmiot, który równie źle prowadzi.

No reason to play it any way but my way.
Powrót do góry

Matematyka i Analiza Matematyczna w wykonaniu Szapiro się różnią. Też byłem tym faktem zaskoczony, na Analizie mu się po prostu nie chce. A tu polecamy wykładowców do przedmiotu Matematyke.

Powrót do góry
 Zobacz profil Gadu-Gadu  

Dorosiewicz czy Boratyńska?
Żeby było przyjemnie, ale z odpowiednią porcją nauki ?

Powrót do góry
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 732 ]  [<] 1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 49 [>]   [^]